В БІБЛІОТЕКАХ ОЛЕШКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ В УКРАЇНІ
- Олешківська центральна бібліотека КЗЦКД
- 29 нояб. 2021 г.
- 1 мин. чтения
Щороку, в останню суботу листопада, вся Україна у жалобі схиляє голову перед нашими співвітчизниками – жертвами Голодомору 1932-1933 років, масового голоду 1921-1923 рр. та післявоєнного голоду 1946-1947 рр., молиться за багатомільйонний небесний легіон українського народу. Світлі душі невинно убієнних українців завжди незримо поруч з нами.
В ці скорботні дні пам’яті в бібліотеках Олешківської громади згадували сторінки історії, які є глибокою духовною раною,що нестерпним болем пронизує пам’ять і очевидців того часу, і сучасне покоління. Наша головна мета - донести правду сучасникам про цю трагедію.

До Дня пам’яті жертв Голодоморів працівники бібліотек Олешківської ОТГ провели низку заходів: виставки-реквієми «Вогонь скорботи в серці навіки», «Україна пам’ятає, світ визнає», книжково-ілюстративні виставки пам’яті «Пам’ятаймо минуле в ім’я майбутнього», «Не дамо згасити свічу пам’яті», виставку- інсталяцію "Набат скорботи - Голодомор", інформаційну виставку-інсталяцію: "Не забудьмо! Так знищували твій народ...", виставку- меморіал "Пам'ятаємо про Голодомор", книжково-ілюстративну виставку–факт «Голодомор в Україні». На експозиціях були представлені документи, фотографії та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль, спричинені тоталітарним режимом.
Відбулися вуличні акції , мітинги-реквієми, хвилини скорботи, хвилини пам’яті під промовистими назвами «Без права на забуття», «Незгасима свіча», "Голодомор - помста за свободу", «І свічка плакала в скорботі» та меморі-тайм «Землі моєї скорботні роки».
У книгозбірнях також пройшли перегляди документальних стрічок про події Голодомору 1932-1933 років.

Голодомори назавжди залишаться в нашій пам’яті, як найстрашніші сторінки минулого, тому що пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все життя: і життя людини, і життя країни.
Comments