Друга світова війна: поетичний вимір
- Олешківська центральна бібліотека КЗЦКД
- 7 мая 2018 г.
- 2 мин. чтения
Обновлено: 8 апр. 2019 г.
9 травня Україна відзначатиме свято – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, встановлене в результаті прийняття 9 квітня 2015 року Верховною Радою України проекту закону № 2539 "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 - 1945 років". Цьому великому святу передує ще одне: 8 травня – День пам’яті та примирення, день капітуляції нацистської Німеччини.
На знак пролитої крові символом Дня пам'яті та примирення є червоний мак.
Сьогодні до читальної зали КЗ Олешківська центральна районна бібліотека завітали гості з Олешківського територіального центру соціального обслуговування, щоб напередодні 73-річниці Великої Перемоги ще раз згадати найстрашнішу за всю світову історію війну та вшанувати пам’ять тих, хто віддав життя за рідну Батьківщину. На гостей чекала підготовлена бібліотекарями медіа-година пам’яті.

Майже всі історичні події, незалежно від того радісні вони чи жахливі й болючі, залишають якийсь свій слід в мистецтві, літературі. І, мабуть, слід сумних подій навіть більш стійкий. Так вже влаштовані наші люди: їм погано, а вони пишуть вірші, їм боляче, а вони співають. Хто знає, можливо фронтові пісні й вірші настільки підтримували дух бійців, що цим і допомогли здобути перемогу? Присутні прослухали фронтові вірші відомої української поетеси Ліни Костенко та інших вітчизняних авторів. Та не лише відомі українські письменники, корифеї поетичного мистецтва пишуть вірші про війну. Пише й молоде покоління, наші земляки з міста Олешки та Олешківського району. Деякі з цих робіт навіть стають піснями. Учасникам заходу були представлені для перегляду відео кліпи на фронтові пісні, деякі з яких були написані учасниками АТО на Сході України.






На сьогодняшній медіа-годині не було показано жодного документального фільму. Ми не зачитували сухі історичні факти з підручників історії. Ми спробували показати ту страшну війну крізь призму гірких сліз всіх тих, хто не повернувся додому і тих, хто не дочекався своїх коханих живими… Війну крізь призму поезії і музики… І, гадаємо, нам це вдалося – дехто з присутніх під час перегляду не зміг стримати сліз.
Вітаємо всіх з наступаючим Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

Comments