«ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ГОЛОКОСТУ»: ВІТРИНА ПАМ’ЯТІ
- Олешківська центральна бібліотека КЗЦКД
- 28 янв. 2022 г.
- 1 мин. чтения
27 січня в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма. Цього дня ми не тільки згадуємо жертв людиноненависницької політики, але й засвідчуємо прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля стосовно окремої групи людей.
З давньогрецької Голокост перекладається як «всеспалення» й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, значною мірою в Україні.
З нагоди вшанування жертв Голокосту в Олешківській центральній книгозбірні інсталюється вітрина пам’яті «Ециклопедія Голокосту», на якій представлено матеріали про події того періоду, пов’язані з великими людськими втратами.



Пам'ять про Голокост необхідна нам, щоб наші діти ніколи не були жертвами або байдужими спостерігачами проявів ворожнечі.
Comments