top of page

З БЛАГОВІЩЕННЯМ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ, ШАНОВНІ ЧИТАЧІ!

  • Фото автора: Олешківська центральна бібліотека КЗЦКД
    Олешківська центральна бібліотека КЗЦКД
  • 7 апр. 2020 г.
  • 2 мин. чтения

Сьогодні, 7 квітня, православні християни святкують Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне із найголовніших свят у церковному календарі. Благовіщення означає "блага" або "добра" звістка. Свято встановлене на згадку про подію, коли Діві Марії явився архангел Гавриїл і повідомив їй благу новину – що вона стане матір’ю сина Божого Ісуса Христа. Поява ангела до Марії описана євангелістом Лукою: "Радуйся Благодатна! – вимовив Гавриїл. – Господь з Тобою! Благословенна Ти між жонами". "Господня раба: нехай буде мені згідно з словом твоїм", – сказала йому у відповідь Марія.


Благовіщення. Історія свята.

Згідно священного писання, Діва Марія була вихована в єрусалимському храмі, куди її за волі Бога у трирічному віці віддали батьки - святий Іоаким та свята Анна. У 14 років Марії належало вийти заміж, і первосвященик храму, який знав про її обітницю зберегти цноту, в особливому порядку обрав їй чоловіка-хранителя. Ним став Йосип, тесляр з Назарету. У Домі Йосипа Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив їй благу звістку. Вона виносить і народить сина божого і спасителя – Ісуса Христа. Юна дівчина прийняла божу волю покірно.

Благовіщення. Прикмети.

У наших предків вважалося, що на Благовіщення в будинку обов'язково має бути чисто. Це приверне в будинок благо та щастя. При цьому, робити прибирання безпосередньо напередодні Благовіщення було небажано. Господині прибиралися раніше 4-5 квітня. День напередодні Благовіщення вважався небажаним для роботи, праці і весняно-польових робіт. Замість цього рекомендувалося провести його в молитвах. Щоб очистити будинок від недобрих сил, у хатах палили свічки. Погодні прикмети на Благовіщення дозволяли визначити, чи варто чекати рясного врожаю і яка погода буде на Великдень (яка погода на Благовіщення, така і на Великдень). Наші предки вірили, що вітер або дощ на Благовіщення обіцяють рясні врожаї пшениці, жита та інших зернових. На Благовіщення гроза, як вважалося, обіцяє швидке і спекотне літо.

Благовіщення. Що не можна робити…

У цей день заборонені фізична праця, робота, прання, шиття і прибирання. Зрозуміло, на Благовіщення не можна грішити: лихословити, сваритися, ображати людей або тварин, думати про погане і бажати комусь зла. Благовіщення та великий піст. В цей день не можна їсти м'ясні і молочні продукти. Проте риба і морепродукти дозволені. Заборонені чревоугоднцтво і вживання алкоголю. У давні часи дівчата на Благовіщення не заплітали коси і не робили зачісок. Поганою прикметою вважалося давати в борг на Благовіщення.

Друзі, нехай світле і чисте свято Благовіщення Пресвятої Богородиці огорне вашу оселю теплом і ласкою. Моліться сьогодні особливо щиро і Богоматір обов'язково почує вас. Будьте здорові!

Тож, залишаймося дома та щиро молімося!


Комментарии


изображение_viber_2021-01-18_15-15-15.pn

Олешківська центральна бібліотека

Комунального закладу "Центр культури та дозвілля"

Олешківської міської ради

© 2022  Олешківська центральна  бібліотека КЗ ЦКД

Ми на зв'язку

Телефон:

(095) 632 80 43; (098) 471 56 79

Email: cyrbiblioteka@gmail.com

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

Наша адреса

75100, м. Олешки,

вул. Пароходна, 28

bottom of page