Торкнулися історії. Команда ЛюбоSvit у районному музеї
- Олешківська центральна бібліотека КЗЦКД
- 14 июл. 2018 г.
- 2 мин. чтения
У кожному краї є місце, де можна познайомитися з його історією, дізнатися про звичаї і побут, про визначні пам’ятки і видатних людей, побачити цікаві і дивовижні речі.
Досліджуючи рідний край члени команди «ЛюбоSvit» подумали, що таким місцем в Олешках є краєзнавчий музей і відправилися на екскурсію.
На ганку нас привітно зустріли володарі такої собі «машини часу» і запросили у цікаву подорож.

Олешківський районний краєзнавчий музей відкрито у 1962 році як меморіальний музей ім. О.Д. Цюрупи, а в 2002 році перепрофільовано у краєзнавчий, який є музейним комплексом історичного, краєзнавчого і етнографічного напрямків.
Відкривається огляд відділом краєзнавства, далі йдуть етнографічний та меморіальний підрозділи. Зв'язок поколінь поєднано експозиціями творів сучасних митців, виставки яких чергуються в залі етнографії на фоні експонатів побуту, промислів та ремесел.


В історико-археологічній частині експозиції представлено матеріали та експонати про могутніх і загадкових скіфів, про звичаї та побут козаків Олешківської Січі, про Домініку Олешківську та жіночій Успенський монастир з чудотворною Федорівською іконою Божої Матері.

В сусідньому, етнографічному залі можна побачити національний одяг і прикраси нашого регіону, познайомитися з побутом предків.





Кілька залів відведено під сучасні експозиції та виставки. Тут і персональні виставки наших митців, і художні вироби місцевих майстрів.Привертає увагу експозиція присвячена творчості сучасного скульптора Феофана (Вадима Федоровича).Його роботи знані у всьому світі і знаходяться у приватних колекціях Німеччини, Швейцарії, Польщі, Чехії, США, Австрії та інших країнах.

Один із стендів присвячений відомому українському драматургу Миколі Гуровичу Кулішу. Микола Куліш з 1905 року навчався в Олешківському міському восьмикласному училищі. Саме в Олешках Куліш знайомиться з відомим письменником і перекладачем Іваном Дніпровським, який згодом написав багато спогадів про Куліша.
У літературному розвитку Миколи Куліша Олешки посідають особливе місце, адже тут він починає писати. Перші його твори — це сатиричні вірші, фейлетони, епіграми…
До того ж Куліш був одним із перших редакторів районної газети, 100-річчя якої в Олешках відсвяткували у лютому цього року. У музеї знаходиться примірник газети з публікацією за підписом Миколи Гуровича.

Частину музейної експозиції займає розповідь про відомого художника Юхима Михайліва, якого називають «французьким символістом».


Окремий стенд розповідає про боротьбу жителів краю з фашистськими загарбниками в роки Другої світової війни, про людей, які загинули в боротьбі за свободу своєї Батьківщини.


Чільне місце займає експозиція присвячена сучасним подіям на Сході України. Зібрано інформацію про земляків - учасників Операції Об’єднаних Сил (АТО) та загиблих героїв Олешківського району.


У наступній залі можна дізнатися про наших земляків, які стали спортивною гордістю району.

В останній залі привертає увагу виставка світлин давніх Олешок.



Тож, профікемпівці знайшли у районному музеї дуже багато цікавого і корисного матеріалу для реалізації завдань проекту.

І це не остання зустріч у місці, де стикається минуле і сьогодення.
Дякуємо працівникам музею за цікаву екскурсію!
Commentaires