top of page

ШЛЯХОМ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ!

  • Фото автора: Олешківська центральна бібліотека КЗЦКД
    Олешківська центральна бібліотека КЗЦКД
  • 22 нояб. 2021 г.
  • 3 мин. чтения

Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року! Чому ці дати важливі для нас та заради чого українці зібрались протестувати в самому серці країни?

"Помаранчева революція" – це акції протесту українських громадян, викликані масовими фальсифікаціями президентських виборів 2004 року на користь провладного кандидата Віктора Януковича. Зазначені події отримали назву за кольором, який використовували прибічники кандидата в президенти Віктора Ющенка й опозиційної партії "Наша Україна". Під помаранчевими стягами гуртувалися громадяни, яким була небайдужа доля України. Іще 21 листопада прибічники партії "Наша Україна" почали облаштовувати на майдані Незалежності в Києві наметове містечко. Кількість мітингувальників того дня становила близько 30 тисяч осіб, а вже наступного сягнула 100 тисяч. 23 листопада на Хрещатику було встановлено 400 наметів. Після 12 днів Помаранчевої революції політики розпочали обговорювати зміни у виборчому законі, зміщення центру влади від президента до парламенту й уряду, перегляд складу Центральної виборчої комісії. 8 грудня в результаті голосування Верховної Ради Україна перетворилася на парламентсько-президентську республіку. А 26 грудня внаслідок перевиборів новим президентом було обрано Віктора Ющенка.


21 листопада 2013 року, після того, як уряд Миколи Азарова оголосив, що Україна не підписуватиме угоду про асоціацію із Євросоюзом, розпочалися перші протести у Києві. 22 листопада у Києві розпочалися акції на підтримку євроінтеграційного курсу України. Ці акції були розпочаті студентською молоддю провідних київських вузів. Так починався рух Євромайдану, який продовжувався три місяці і пізніше отримав назву «революції гідності». У ніч на 30 листопада влада здійснила силовий розгін протестувальників, застосовуючи спецзагін «Беркут». Серед протестувальників, були жертви, основну масу постраждалих складала молодь. Загиблих на Майдані в грудні 2013-лютому 2014 рр. назвали Небесною сотнею. Застосування сили було засуджено як представниками української опозиції, так і західними дипломатами, та призвело до радикалізації виступів. Завдяки застосуванню українською владою силового сценарію Євромайдан, який розпочинався як мирна акція, що підтримувала євроінтеграцію України, переріс в масштабний антиурядовий протест, у криваві зіткнення демонстрантів і співробітників правоохоронних органів й завершився втечею екс-президента Віктора Януковича з країни. 25 квітня 2014 р. були проведені дострокові президентські вибори. Президентом країни в першому турі був обраний один з лідерів Майдану П. Порошенко. Революція Гідності залишила глибокий, визначальний і незабутній слід в історії. Не в прийнятих документах – папір все стерпить, не в прізвищах лідерів – вони змінювалися і будуть змінюватися. Її ідеали, надії й рішення разюче змінили нашу ментальність, розпочали і продовжують формувати нашу нову політичну ідентичність.

У читальній залі Олешківської центральної бібліотеки були представлені виставки, присвячені хронології подій, що відбувались з листопада 2013 року у центрі Києва та які сколихнули всю країну. Ці події не залишили байдужим жодну людину, в серці якої живе любов до України, до її вільного, мирного, європейського майбутнього.


Щоб освітити буремні дні, нагадати з чого починались події, для дітей були організовані такі заходи як патріотичне віконце «Для чого люди вийшли на Майдан?» та виставка-заклик «І линуть буде Слава Україні!», адже молодше покоління має знати і бути вдячним всім тим, хто зібрався у ті дні протестувати проти свавілля тодішньої влади, вдячними тим, кому були важливі совість і честь.


19 листопада працівники бібліотеки долучились до загальноміського мітингу до Дня Гідності та Свободи «Народ мій є, народ мій завжди буде, Ніхто не переможе мій народ!». Матеріали про дні протистоянь на Майдані зацікавили присутніх. Фотофакти, свідоцтва учасників, дотепер вражають силою духу борців – героїв, гідних синів і доньок України.



Читачі книгозбірні приєдналися до Всеукраїнської Акції «Вільні творити майбутнє» та «21 листопада – це стрічка!» Синьо-жовта стрічка, як ідентифікатор протестувальників, підтримує патріотичний настрій дітей та молоді і вселяє в юні душі надію на краще майбутнє.









В цей день кожен із нас, пригадуючи події, що увійшли в історію як Помаранчева та Революція гідності, замислюється, що він може зробити для своєї країни?


Comments


изображение_viber_2021-01-18_15-15-15.pn

Олешківська центральна бібліотека

Комунального закладу "Центр культури та дозвілля"

Олешківської міської ради

© 2022  Олешківська центральна  бібліотека КЗ ЦКД

Ми на зв'язку

Телефон:

(095) 632 80 43; (098) 471 56 79

Email: cyrbiblioteka@gmail.com

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

Наша адреса

75100, м. Олешки,

вул. Пароходна, 28

bottom of page