"І ЛИНЕ НАД ЗЕМЛЕЮ ШЕВЧЕНКОВЕ СВЯТЕЄ СЛОВО!..": ЛІТЕРАТУРНА ПЕРЛИНА ДУХОВНОСТІ
- Олешківська центральна бібліотека КЗЦКД
- 12 мар. 2020 г.
- 2 мин. чтения
У кожного народу є талановиті митці-поети, письменники. Саме вони прославляють свою країну, звеличують її серед інших націй світу.
«Тарас Григорович Шевченко — великий поет, геній українського народу. Він зробив неоціненний вклад у духовну скарбницю людства», - такими словами ведуча звернулася до присутніх - студентів «Університету третього віку» Олешківського районного територіального центру соціального обслуговування під час літературної перлини духовності «І лине над землею Шевченкове святеє слово!..», присвяченої пам’яті Великого Кобзаря.

У своїх віршах та поемах Т. Г. Шевченко описував тяжке становище народу, яке не обійшло і його самого. Під час перегляду відеофільму «Тарасові шляхи», присутні мали можливість в котрий раз переконатися в цьому, детально ознайомившися зі сторінками біографії Шевченка від самого народження до кінця життя.«У кожного – свій Шевченко, бо всяк вибирає в його спадщині те, що йому найближче. А спадщина його невичерпна…», - стверджувала ведуча заходу, пропонуючи присутнім стати учасниками поетичного мікрофону «Шевченку славу ми співаймо!».
З цією пропозицією гості впоралися успішно, активно продемонструвавши свої добрі декламаторські здібності, уголос читаючи улюблені вірші автора «Кобзаря".«Коли читаєш вірші Шевченка, то ніби чуєш ніжну, сумну пісню. Саме мелодійність поезії Шевченка дала поштовх до написання численних музичних композицій багатьом українським композиторам. Серед них слід виділити пісню «Реве та стогне Дніпр широкий», - звернула увагу присутніх ведуча, констатуючи цей важливий факт у творчості поета.
Студенти «Університету третього віку» прослухали відео–версію пісні, написаної композитором Данилом Крижанівським на слова Тараса Шевченко у виконанні Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Григорія Верьовки, а потім зворушливо, дуже артистично виконали її самостійно.


Велику увагу бібліотекарі приділяють популяризації літературної спадщини Великого Кобзаря. Нашим вірним наочним помічником в цій справі є книжкова виставкова діяльність. Тож, для учасників заходу було експоновано виставку – ім’я «Шляхами великого Кобзаря».

Вже більше двох століть немає з нами Тараса Шевченка, але кожен рік ніби наближає його до нас. Його творчість, в контексті останніх подій, не дає нам змоги засумніватись у правдивості його пророцтв.
Більш свідомо вчитуємося у рядки “Кобзаря” і переконуємося, що всі вони звернені до нас, українців двадцять першого століття.
Comentarios